Hüppa sisu juurde

07.10.10-12.10.10 Põhja Konn ja X-Panda tuuritava

Autor Sisu
Henri
Postitatud 2010-09-27 19:02:50. Tsiteeri

X-Panda ja Põhja Konn – ÜHISTUUR

Perioodil 7.-12. oktoober annavad tänavuse aasta Noortebänd 2010 võitja, NO99 jazziklubi hooaja avaja X-Panda ning oma lühikese tegevusaja jooksul palju tunnustust omistanud Põhja Konn kontserti kolmes linnas: Tallinnas, Tartus ja Viljandis.
Lisaks peaesinejatele astuvad üles igal kontserdil üles ka külalisesinejad, kelleks Tallinnas on fusiooniässad Group con Fusion,Tartus vanakooli gruuvi hoidev Taavi Peterson ja Üdi ning Viljandis improvisatsiooniline trio FataMorgana.

Tallinnas baaris Von Krahl 07.10.10
Külalisesineja: Group con Fusion

Tartus klubis Pilnk Plonk 09.10.10
Külalisesineja: Taavi Peterson ja Üdi

Viljandis klubis Puhas Kuld 12.10.10
Külalisesineja: FataMorgana

Uksed igale kontserdile avatakse kell 21.00

Pilet:
Tartus ja Tallinnas:
Esimene tund 50.-
Peale kella 22.00 75.-

Viljandis:
Tudengitele 25.-
Ülejäänud 50.-

Bändid:

Põhja Konn:
Grupp noori andekaid moosekante, kes ühe jalaga veel elavad 70ndates, saades innustust vanakooli progemuusikast. Lühikese tegutsemisaja jooksul on Põhja Konn saanud palju kiita oma hea kokkumängu ning soundi eest.
Bändi on võrreldud Ruja, Beardfishi, Genesise ja muu sellisega, mis eakamaid progeaustajaid erutama peaks.

"Mõisas ka ei maga von, kui rokki tantsib Põhja Konn."

Link:
http://www.myspace.com/pohjakonn

X-PANDA

Selleaastase Noortebändi võitja X-Panda stiiliks on peamiselt progressiivne rokkmuusika, aga ka fusion. Ansambel tuli kokku aprillis 2009, kui Risto Virkhausen, Kaarel Tamra ja Karl-Juhan Laanesaar tulid kokku, et teha koolitöö raames muusikaline projekt. Liis Ring ühines hiljem ning sama koduse tööga võideti Heino Elleri nim. muusikakoolis peetud omaloomingu konkurss. Omavaheline muusikaline mõistmine osutus nii heaks, et otsustati ka edaspidi kollektiivina tegutseda. Augustis 2009 liitus ansambliga uus bassimängija Tamar Nugis. X Panda muusika sünnib soovist luua tehniliselt ja muusikaliselt huvitavat muusikat ning laiendada muusikalisi teadmisi ja horisonti. X Panda muusikat kuulata on huvitav, koguaeg juhtub midagi, puuduvad piirid. Me võtame ideed või käigud, modifitseerime neid erineval moel ning tekitame progressiooni. Vürtsitame neid progressioone harmooniliselt või rütmiliselt ootamatute (vahel ka humoorikate) vahepaladega. X Panda mängib rütmidega, luues illusioone, kuid samal ajal hoides gruuvi.

http://www.myspace.com/xpandaband

Taavi Peterson ja Üdi

2008. aastal saatega „Eesti otsib superstaari“ tuntust kogunud Taavi Peterson on enese ümber koondanud grupi andekaid muusikuid, kes moodustavad suurepäraste interpreetide näol kõlava terviku ning lummavad oma lavalise energiaga kõik, kelles veel vähegi peitub soovi hingestatud rocki järele.

„Me ei taha magada ja und näha nagu paljud meil siin teevad, vaid tegutseda või lammutada“

http://www.myspace.com/ydigrupp

FataMorgana

on improvisatsiooniline trio, mille kontsert on alati unikaalne. Bändi liikmed on juba aastaid teinud tihedalt koostööd mitmesugustes projektides ja bändides (nt Paabel), tundes end koduselt kõikmõeldabvates zanrites. Tänu sellele loovad nad alati laval erilise sünergeetilise koosluse, mida on näha, kuulda ja tunda.

Selle bändi näol on tegemist kolme avatud silmavaate ja loomingulise suhtumisega muusiku katselaboriga, sest kätt ega kõrva ei panda ette mitte ühelegi spontaansele ideele. Bändi uuendusliku heli loovad Viljandi Kultuuriakadeemia taustaga Tõnu Tubli, Tanel Kadalipp ja Arno Tamm.

Group con Fusion

Group con Fusioni on professionaalne, fusionit interpreteeriv kvintett, kelle repertuaar moodustub tuntud ning vähem tundmatute jazzrocki ning proge paladest. Esitatavas kavas on esindatud näiteks Frank Zappa, Dixie Dregsi, Uzebi, Didier Lockwoodi,
Mahavishnu Orchestra loomingut.

GROUP CON FUSION-i koosseis:
Liis Lutsoja - viiul
Kirke Karja - klahv
Mihkel Pilt - kitarr
Villem Rootalu - bass
Caspar Salo - trummid

Vasta & Uus teema