Hüppa sisu juurde

"Kellukese" Reklaam - Mida taustamuusika meenutab?

Autor Sisu
Ultra2005
Postitatud 2009-04-09 22:29:05. Tsiteeri

Link vaatamiseks kes veel näinud/kuulnud pole - mis lugu see meenutab ? http://www.youtube.com/watch?v=IKtETdxjDwU

J.N.
Postitatud 2009-04-09 23:01:25. Tsiteeri

See on Õunalaulu paroodia 100% . Lindistuse kvaliteet on ka sihilikult kiviaegne. Sama sitt kui see sovjetinostalgat genereeriv reklaamikampaania...

H to J.N
Postitatud 2009-04-22 15:01:28. Tsiteeri

Jah,minagi taipasin kohe ära,et tegu on "Õunalaul" vaimus tehtud looga.Samas tuleb ära märkida,et tollane elu-olu on seal reklaamis kujutatud üsna tõetruult.
Alates riietest,soengutest,tühjavõitu lettidest,pikkadest sabadest lõpetades salamüügiga.
Nõka kehast käis topeltjõdin vist läbi. 1."Õunalaul" moodi loo kuulmine 2. sovjeediaega kujutav video

J.N.
Postitatud 2009-04-22 15:31:12. Tsiteeri

Mul on raske ette kujutada suguvõimelist sihtgruppi, kelle instinkte selline sovjetinostalgia ergutaks. Võib-olla keskerakonna noorliikmed? Neid ei ole vist nii palju, et kampaaniat nii täpselt fokusseerida...
Õõvastav reklaam ja jäledusttekitav atmosfäär. Võib-olla olen juba kurdiks jäämas - aga ma pole aru saanud, millest seal lauldakse. Kui Tallinn jälle selline välja näeb - emigreerun kohe Hiiumaa metsa.

H to J.N
Postitatud 2009-05-06 15:09:28. Tsiteeri

Mul on raske ette kujutada suguvõimelist sihtgruppi, kelle instinkte selline sovjetinostalgia ergutaks. Võib-olla keskerakonna noorliikmed? Neid ei ole vist nii palju, et kampaaniat nii täpselt fokusseerida...
Õõvastav reklaam ja jäledusttekitav atmosfäär. Võib-olla olen juba kurdiks jäämas - aga ma pole aru saanud, millest seal lauldakse. Kui Tallinn jälle selline välja näeb - emigreerun kohe Hiiumaa metsa.

Minu instinkte see sovjetonostalgia ei ergutanud igatahes.Nii palju,kui seda väikse poisina jõudsin kogeda.Keskerakonna noortel ei hoia keermed peas piisavalt hästi polte ilmselt kinni.Mis saab kurat sellises elu-olus neil küll meeldida.
Ma saan aru mingi Rootsi moodi sotsdem-riik aga....

Margus Kiis
Postitatud 2009-06-07 04:44:36. Tsiteeri

Mulle kui ajaloolasele selline võhiklik nõukaaja restaureerimine üldse ei meeldi. Alguse sai see muidu väga andeka Jaak Kilmi projektidest "Sigade revolutsioon", "Kohtumine tundmatuga" ja jätkus see "Disko ja tuumasõjaga". Ma ise uurin seda perioodi päris põhjalikult (ilma nostalgiata) ja igasugu vulgaarsed möödapanemised käivad närvidele. Konkreetses reklaamis olid eri ajad sujuvalt ühte punti pandud, osa elemente oli aastast 1980 aga põhimotiiv -- plekkpurgikogumine oli aastast 1989, kui visuaalika oli juba hoopis teine.

J.N. to Margus
Postitatud 2009-06-07 11:44:24. Tsiteeri

Kui ENSV, nõukogude võim ja sellega kaasnev jäledus peaks mingil põhjusel noorele põlvkonnale romantiliselt ihaldusväärseks muutuma - kaalun tõsimeelselt emigreerumist kasvõi Hiiumaale.
Visuaalsetes kunstides saan ma sellelaadsest eksperimendist isegi omamoodi aru - muusikas ja näiteks kirjanduses oleks see katastroof...
Olin eile Narvas ja sain kerge kultuurishoki, sealmaal on sovjetlus säilinud ja suguvõimeline isegi nooremate vantide käitumises. Õudne.

Ivo
Postitatud 2009-06-07 12:34:36. Tsiteeri

Aga kas siis nostalgia selles ei seisnegi, et idealiseeritud kujul oma lapsepõlve või üldse varasemaid aegu meenutatakse. Tekib selline niiöelda ajaline koduigatsus, kuhu pääseda on üksnes võimalik seda imiteerides ja enamjaolt unustatakse nii kõik negatiivne. Sama oli ka ju renessansis antiikaja, romantismis keskaja, okupatsioonis vabaduse aja suhtes jne jne. Ma ei väida, et need samaväärsed oleksid, aga kõik need mälestused olid ilustatud, st. isegi ei üritatud midagi halba meenutada. Eriti paistab see nostalgia siis peale minevat, kui parajasti mingid suuremat sorti probleemid on. Kahjuks või õnneks on siis ka pahatihti kunsti, muusika jms kõrgaeg. Reaalse tagaigatsemisega on praegusel maanial siiski vast vähe ühist. Aga jah ise olen ka veidi kartlik, et kuhu see mass meid lõpuks kanda võib. Lätis juba tasapisi võtavad veidi valed jõud võimust...

Ivo
Postitatud 2009-06-07 23:22:32. Tsiteeri

...Tänase põhjal pole ka siinmail midagi kiita. Varsti on vaja muusika taas appi võtta, et rumaluse vastu saada.

H-to Ivo,Nõka
Postitatud 2009-06-14 23:38:57. Tsiteeri

Valed jõud Lätis? Pole kursis,kes need siis oleks? Need kes veits poliitiliselt vasakule poole?
Kui nii,siis seda nähtust ei saa terviklikult ja üldistavalt võtta,kui suurt sitta ja hakata hirmust lõdisema.Eks olene,kui vasakule keegi vaatab.See on omaette keiss.

Eestis paraku ei tee Keskerakonnale kuidagi ära ja eks poolt häälte püüdmine ole ju suuremalt jaolt suunatud venelastele (selline kontingent,kes hellitab lootust vanu aegu tagasi saada),või mingitele penskaritele.Neid on meil siin roppu moodi,tee või tina.Selge see,et Savisaar sinna Venemaa poole vaatab.Milleks iganes nad end nimetavad-vasaktsentristid,tsentristid.Mind,see ei koti.Mul on oma maailmanägemus aga selle ma jätan enda teada.(pole kommunist)

Mida sellise reklaamiga õieti öelda taheti?
Selge see,et "Kelluke" oli tolle aja teatavate inimeste vaimuüllitis.Sai kunagi väiksena joodud ka omajagu seda.Vot enam ei maitse.Mind selline reklaam seda imalat pläga küll konsumeerima ei kutsunud.

H
Postitatud 2009-06-19 10:20:48. Tsiteeri

Sorry,see eelmine sai (khmmhvindise !!) unise peaga kirjutatud ja 2/3 osa sellest võite unustada. Ju siis taheti selle kunagistel aegadel kuni siiani toodetud limonaadiga vastavalt teha selline retro vaimus videoklipp.Selles mõttes on ju idee normaalne.
Keskerakond asjaga seotud-ei usu.Muidugi K-kohukesega nad üritasid nad ju kunagi kavalad olla.

Vasta & Uus teema