Hüppa sisu juurde

Lemmik Ruja kõrvalbänd?

Autor Sisu
Margus Kiis
Postitatud 2005-11-13 14:39:48. Tsiteeri

Kuidas meeldivad Andromeeda, Teravik. Atomic Iron, Noor Eesti, Psycho, Hõim, Synopsis, Propeller, Rock Hotel, Kaseke, Uus Maailm, Data?
Mulle Andromeeda, Teravik, Noor Eesti, Hõim, Kaseke. Psychot olen kuulnud Tõnis Mägi saatebändina ja ilma temata vaid kokku umbes 6 minutit oma elus aga suvel ilmusid koolivihikud, kus olid Psycho pildid peal!

Lauri
Postitatud 2005-11-13 19:59:39. Tsiteeri

Pole suuremat osa neist kuulnud, mis ongi minu ja kindlasti ka paljude teiste viga. Muusikat pole lihtsalt kusagilt saada ja poest paljusid asju ei leia ning ega nad otseselt ostma ka ei kutsu (seni ju enamus tasuta netist kokku kraabitud)... Tegevuse lõpetanud bändide muusika ostmine on minu arvates mõttetu ja mingis mõttes ka põhimõtete vastu -- kui bänd tegutseks toetaks oma ostuga seda, kui ei siis keda? Pillimehi? Plaadi väljalaskjat?

Neist mida kuulnud olen on parimad Linnu Tee, Kaseke, Noor Eesti, Data, Mess...

ago
Postitatud 2005-11-14 15:43:56. Tsiteeri

Uus Maailm, Linnu Tee, Data, Kaseke.... In Spe võiks ka siia liita (Tüüri In Spe-s osales ka Jaanus Nõgisto). Kahjuks on nende muusikat raske, pea võimatu hankida. Ausalt öeldes pingerivi ei moodustaks. Kuulan kõike mis on hea. Ja nimetatud ansamblite looming on väga hea.
Synopsist, Andromeedat, Atomic Ironit, Psychot pole õnnestunud kahjuks üldse kuulata.
Teravik, Noor Eesti, Hõim - legendid, kelle loomingust saadaval pelgalt üksikuid lugusid on huvitavad aga pisut "uimased".

Propeller, Rock Hotel on klass omaette.

Arni
Postitatud 2005-11-16 20:34:02. Tsiteeri

Andromeeda - midagi oleks justkui kuulnud, aga seda on nii vähe, et ei oska kuidagi hinnangut anda.
Teravik - kahjuks pole minu ja selle bändi teed ristunud
Atomic Iron - vt. eelmine
Noor Eesti - Oi, kõva, väga kõva!
Psycho - vt. üleelmine
Hõim - Üsna kena asi kuulata mu meelest. Ei küündi küll määratuisse kõrguseisse, aga tugev igatahes.
Synopsis - tugev asi. Mul oli nende vinüül ka kunagi. Aga minu arust on nad selle vinüülimaterjali nüüd ka laserkettal välja andnud. Külastage hästivarustatud plaadipoode:)
Kaseke - eks sedagi kuulanud ma täiesti hullunult, kui veel vinüülide aeg oli
Uus Maailm - kahjuks mööda see minust läinud
Data - kah üks tugev asi. "Loomade farm" oli mul vinüülina olemas kunagi.
Linnu Tee - läheb ka tugevate bändide nimekirja.

Tajo
Postitatud 2005-11-25 22:03:04. Tsiteeri

Peale eelmainitud bändide oli ka selline Ruja sõsarbänd nagu Meie, kelle lood kõik kenasti täispikkuses www.estmusic.com lehel kuulatavad. Muidugi tegeutsesid nad paralleelselt kõige esimese Rujaga, millest kahjuks on laule vähe säilinud. Alender oli ise nii Meie kui ka NoorEesti fänn muide.

L.
Postitatud 2005-12-27 01:41:26. Tsiteeri

Minagi pean tunnistama, et ei ole olnud võimalust nendega eriti tutvuda. Noor nagu ma olen. Siiski lähimal ajal nüüd plaan võtta kätte ja otsida/uurida/süveneda.

ago
Postitatud 2005-12-27 12:01:32. Tsiteeri

Kui Nõukogude võimu ajal olid muusika levikuks takistavateks teguriteks riiklikud barjäärid, siis tänapäeval rahaline tasuvus. Eespool nimetatud ansamblite muusika ei ole laiatarbekaup massidele. Seega ilmselgelt võib nende plaatide väljaandja saatuslikult rahalistesse miinustesse jääda. Ka üsna populaarse "Ruja" viiest CD-st koosnev kogumik pole tänase päevani veel läbi müüdud.... Rikkad sponsorid pelgalt heategevusega ei tegele, et rahuldada väikese seltskonna muusikalist nälga... [:sad:] Hea, et estmusic olemas on, kuigi enamasti võimaldatakse kuulata pelgalt fragmente. Rõõmustav, et "Meie", "Noor Eesti", "Metallist" ja veel mõne üksiku ansambli lood täies ulatuses kuulatavad.... Aga see on ainult pudelitäis vett kõrberännaku kõrvetava kuumuse käes [:think:]

Vasta & Uus teema