Hüppa sisu juurde

Rannap ja Nõgisto

Autor Sisu
Jaanus Nõgisto
Postitatud 2011-01-23 11:25:10. Tsiteeri

Olen viimasel ajal tõsiselt häiritud olnud Õhtulehe ja Delfi poolt genereeritud ja "pealkirjastatud" kirjatükkide suunitlusest seoses minu ja Rein Rannapi vaheliste suhetega. Uskumatult jabur on meie vastandamine inimeste ja muusikutena minu tähtsusetu sünnipäeva kontekstis. Mul on olnud neid toimetuslikke ponnistusi ja sellega kaasnevaid anonüümseid ja vastikuid kommentaare lugedes kalduvus langeda depressiooni.
Ütlen otse ja keerutamata, et suhtun Rein Rannapisse austuse, lugupidamise ja absoluutse imetlusega.
See suhe temasse, tema loomingusse ja tõekspidamistesse ei ole kuidagi tingimuslik ega oota mingisugustki temapoolset vastust. Rein on olnud minu Õpetaja ja kui ma peaksin koostama mingi tingliku eesti rock- või popmuusika top 10 - siis selles oleks valdav enamik tema lugusid. Mitmeid neist on olnud mul au mängida. Elu ei ole teatrietendus, mis vajab kunstliku konflikti esilekutsumist põnevuse tekitamiseks.
Meid ümbritsevas on piisavalt palju vihkamist, õelust ja destruktsiooni - ma ei taha selles kuidagi osaline olla ja oma lähedaste, kelle hulka kuulub ka Rein, suhteid selllest mürgitada lasta.
Jaanus Nõgisto

ago
Postitatud 2011-01-23 13:13:53. Tsiteeri

Seda "Õhtulehe" artiklit lugedes paistsid ajakirjaniku traagelniidid pseudo-konflikti loomiseks vähemalt minule ilmselgelt välja. Loodetavasti teistelegi vähegi analüüsivõimelistele inimestele. Ja kollane meedia jäi oma ponnistusega seekord hätta.

Teet
Postitatud 2011-01-23 13:36:50. Tsiteeri

Jaanuse pettumus on täiega mõistetav. Need kollased sopaajakirjanikud lubavad endal igasugust saasta meediasse paisata. Kõige masendavam on see, et üsna suur osa inimestest (kahjuks) võtavad teles-raadios-ajalehes väljaöeldut tõena.

Pets
Postitatud 2011-01-23 17:46:06. Tsiteeri

Sitaloopimine käib pahatihti ajakirjandusega käsikäes.Raske vast üle ka olla sellest,kuna terve Eesti pasundab.Seda mis pole tõsigi.Loomulikult pannakse juttu juurde,väänatakse konteksti nii kuidas saadakse.Kasutatakse igast sugu valemeid peaasi et rahvas ostaks.Lööv pealkiri ja raha tuleb.Madal ärieetika lihtsalt.
See pole küll lohutaja aga eks ka näitaja on see,et sellise risu lugejaskond on selline vähem haritum rahva kontingent.
Ehk püüate siiski mitte karavani mitte lollil pööblil kõigutada ja ajate oma rida....

ago
Postitatud 2011-01-23 20:38:07. Tsiteeri

Võib ette kujutada, milline vaimne orgasm toimus Jaanust intervjueeriva ajakirjaniku ajukäärudes, kui kuulis, et Jaanus ei teagi Käsmus planeeritavast üritusest. Erinevates vääringutes eurode pildid ilmusid tema kujutlusse, kui ta valis oma telefonil Rein Rannapi numbri. Tema kurvastuseks ei haaranud Rein söödast ja siis mõtles ajakirjanik vähemalt müüva pealkirja sensatsiooni järele janunevatele lugejatele ...

Pets
Postitatud 2011-01-24 13:02:48. Tsiteeri

Tigedaks ajavad sellised,vabandage väljendust TÜRAD !!

Vasta & Uus teema