Hüppa sisu juurde

25.06 Riverside(Poolast) ja kolm eesti progebändi

Autor Sisu
Henri
Postitatud 2009-06-19 12:15:13. Tsiteeri

PRESSITEADE 18.06.2009

25. juunil klubis Tapper Riverside Poolast ja kolm Eesti progebändi

Neljapäeval, 25. juunil astuvad Tallinnas rokiklubis Tapper üles Euroopa progeroki üks suurnimesid Riverside Poolast, keda soojendavad kolm tuntud nime Eesti progemaastikult: Phlox, Kantor Voy ja Jakob Juhkami kvartett.

Riverside on tegutsenud aastast 2001 ning nende muusika on maitsekas segu atmosfäärilise roki ning metali elementidest, mille tulemiks on selliste suurnimede, nagu Pink Floydi, Porcupine Tree, Dream Theateri ja Tooli jälgedest oma rada otsiv progerokk. Riverside on andnud senise tegutsemisaja jooksul välja kolm plaati; Eesti ainsa kontserdi ajaks on ilmunud ka bändi neljas kauamängiv "Anno Domini High Definition".

Phlox pole pühendunud stiilipuhtale tõsiprogele, vaid vigurdab pigem jazz-rocki ja fusioni vallas. Bändi eelmine album "Rebimine + voltimine" pälvis kiidusõnu nii kodu- kui välismaal, mille kohta märgiti tabavalt, et "Phlox on eksprompt-rokkiv ja komponeeriv kodumaine komando, mis kurrutab ja plisseerib erisugust džässi ja furioosset vunki, mürab kõlavärviliselt ja kirjult, keerab groteskseks ja kõmistab apokalüpsikuid". (Tiit Kusnets, "Postimees")

2003. aastal oma debüütalbumiga "Headswitch" välja tulnud Kantor Voy on pärast pikemat pausi taas lavale astumas. Esitamisele tuleb uus progressiivse varjundiga materjal peagi valmivalt albumilt. Viieliikmelisena alustanud ansambli koosseis on nüüdselt laulja võrra väiksem, seega saab eeloleval kontserdil kuulda instrumentaal-loomingut. Muusikaliselt jätkatakse teekonda sealt, kuhu eelmise plaadiga pooleli jäädi, kasutades parajas vahekorras meloodiat ja eksperimenteerimist.

Jakob Juhkami kvartett on neljaliikmeline instrumentaalmuusikat viljelev ansambel. Peamiselt koosseisu klahvpillimängija Jakob Juhkami poolt kirjutatud muusika sisaldab palju erinevakoelisi riffe, mis on muutnud neid seeläbi väga ainulaadseks nähtuseks eesti muusikamaastikul.

Sissepääs kontserdile algab kell 19 ning üritus on vanusepiiranguta.

Piletid klubis Tapper toimuvale kontserdile tulevad müüki esmaspäeval, 8. juunil kell 10:00 kõigis Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades hinnaga 250 krooni. Piiratud koguses 195-krooniseid sooduspileteid müüakse esmaspäevast Tallinnas kauplustes "Lasering" (Pärnu mnt. 38), "Rockroad" (Endla tn. 38) ja klubis "Tapper" (Pärnu mnt. 158g).

Vaata ka:
http://www.myspace.com/riversidepl
http://www.myspace.com/phloxmkdk
http://www.metal.ee/kantorvoy/
http://www.myspace.com/jakobjuhkam
http://www.tapper.ee/

Henri
Postitatud 2009-06-19 19:46:08. Tsiteeri

Väike videoklipp ka tutvustamiseks http://www.youtube.com/watch?v=giXbVrqpyIg

Vasta & Uus teema