Hüppa sisu juurde

Tundmatu Ruja

Autor Sisu
ago
Postitatud 2005-07-22 11:17:15. Tsiteeri

Kui kellelgil on "Ruja" avaldamata lugude tekste või mp3 paluks neid mingilgil moel huvilistele jagada. Tean, et on päris palju avaldamata lugusid, mis ei kajastu ühelgil ametlikul helikandjal. ( tundmatu on "Ruja" agoonia-aeg, millest on säilinud väga vähe lugusid, mis aga kogu oma traagilisuse juures oli äärmiselt huvitav ja viljakas. Eriti silmapaistev ja ahastav oli Jaanus Nõgisto looming ) [:smile:]

Äkki on kellelgil "Tartu Muusikapäevade 1988" salvestus ? Kontserti kandis üle Eesti Raadio ( Vikerraadio ?) Juhtusin kuulama, aga ei saanud lindistada. ( üks lugu rääkis Stenka Rjazinist - mingi katkend on sellest laulust vist ka dok.filmis "Teisel pool vett") Kvaliteet polegi oluline, tähtis on sisu. [:think:]

castor
Postitatud 2005-07-27 03:23:33. Tsiteeri

Ka ise oleks huvitatud sellest! Olen küll paljusid lugusid kuulnud, kuid ei ole lugude nimesid ning veel vähem lugu ennast!

ago
Postitatud 2005-07-29 20:03:36. Tsiteeri

Olen täiesti veendunud, et "Ruja" loomingust saab välja anda vähemalt ühe CD kui mitte enam. "Need ei vaata tagasi" kogumikult puuduvad LP "Kivi veereb" avaldatud äärmiselt ilus lugu "Valgusemaastikud", 1982 aastal välja antud LP "Ruja" avaldatud laulud "Kus on see mees ?", "Lapsena televisioonis", "Siin oled sündinud", lisaks Rein Rannapi "Varajaste laulude" kogumikul avaldatud lood: "Asfalttee", "Miks isa joob ?", "Ootan sind", "Kalossid", "Viimne mood", "Künna künna", "Mammut", "Inglike", Kutse", "Keha", "Meie elu", "Lumi sädeles", "Ununenud linn"; "Rujavisiooni" videokassetil avaldatud "Sina ja mina", "Metsalise märk", Loe läbi Mumuu", "Võimatu võimalus"..... siis laulud, mille katkeid on kuulda dokumentaalfilmis "Teisel pool vett" (nad on ju kusagil salvestatud. tänapäeval on võimalik kvaliteeti taastada) ....

Palju kogunes ? Ilmselt ühe CD peale ei mahugi

Fännid saavad küll jah need mitme plaadi pealt kokku miksida, aga võiks ju veel ka mingi ametlik sähvatus tulla, mis avaks "Ruja" olemust laiemalegi seltskonnale.

Kitsale seltskonnale pakub kindlast huvi ka venekeelse "Ruja" LP. Sellel vinüülil pole tekstid üks ühele tõlgitud ja just see fakt on huvipakkuv. Millest siis Venemaal lauldi ? Laul ""Isamaa pale" on saanud hoopis teise sisu ja pealkirja. Pealkirjaks "Kinogorod" (kinolinn või filmilinn). Ometi on seegi põnev. Venemaal tuli laulda teises võtmes. Seal ei omanud Isamaa mingit tähendust. Küll aga tähendas neile midagi märksõna Tallinn. ( kui keegi need venekeelsed tekstid nüüd omakorda eesti keelde tõlgiks...) [:think:]

ago
Postitatud 2005-08-07 14:32:28. Tsiteeri

Kinnitamaks minu eelnevaid väiteid, et "Ruja" on praegusele põlvkonnale veel väga lootusetult tundmatu, noppisin "Roostevaba raamatust" välja laulude pealkirju, mida jutu sees "Ruja" liikmed mainivad. Siin on see nimekiri:

1. Lumi sädeles (1974 Rannap)
2. Nagu loomad (Rannap)
3. Fosformees (Rannap)
4. Nokk kinni, saba lahti (Nõgisto)
5. Maagiline teekond (Nõgisto)
6. Tontide jaskar (Nõgisto)
7. Ununenud linn
8. Kokkuleppe
9. Mis meil oleks vastu panna ( olen kuulnud raadiost )
10. Nad käisid maal (Rannap)
11.Vaata avasilmi (Rannap)
12.Haigetoas (Rannap)
13. 1976 (Nõgisto)
14. Ootamisest ja olemisest ( 1975-77 perioodist)
15.Põhiseaduslik ( etendusest "Johnny")
16.Kodu (Rannap)
17. Silitada siili
18. Totaalne mehaanika (Nõgisto- ära keelatud aastavahetuse
saates ETV-s)
19. Karje külma öösse (Nõgisto 1987)
20. Jõukate inimeste lapsed (Nõgisto 1987)

Lisaks:
1. 1975 muusika etendusele "Protsess" 10 laulu+2 instrumentaallugu
2. 1979 muusika etendusele "Gulliver ja Gulliver"
3. 1980 muusika etendusele "Johnny"
4. 1981 muusika etendusele "...ja ahne naine"
5. 1986 Igor Garshnek'i "Abielukantaat"
6. 1986 Igor Garshnek'i "Kitarrikontsert"
7. muusika mängufilmile "Arabella-mereröövli tütar" (Nõgisto)
......

Kui neist nimetatud lugudest mõned pole säilinud salvestatult, võiks Rannap, Nõgisto, Garšnek nad uuesti sissemängitult taastada. Kui nad jäävad põhimõtte juurde, et "Ruja't" enam ei ole, siis nimetagu seda taastamist mingi teise nimega, näiteks "Rannapi tundmatu looming", "Nõgisto tundmatud laulud", Garshneki suurvormidega ja muusikaga etendustele ei tohiks probleeme olla, neid saab nimetada nii, nagu nad olid....

ia
Postitatud 2005-08-21 12:58:43. Tsiteeri

tere poisid.
meeldiv ja südantsoendav on lugeda teie kirjavaheust siin ja tõepoolest näiteks kas või vene keelse plaadi idee on väga hea võibolla peaks ära tegema?
sams kuulasin just täna kuidas ta valdoga laulis "las olla" (let it be) misn tagantjärele-tark-olles ilmselt jutustas hoopis eestist põgenemisest. jah, selliseid lugusid on mul veel

ia

Marian
Postitatud 2005-08-24 10:57:05. Tsiteeri

Tervist!

Tore, et selline lehekülg tehtud on! Olen väga meeldivalt üllatunud!

Teemaks see, et mõned lood, mis ülalpool nimetatud, on leitavad Rein Rannapi "Varajased laulud" CD2-l. Võibolla on see juba üldteada fakt, kuid sealt on võimalik leida:
Asfalttee, Miks isa joob, Ootan sind, Kalossid, Viimne mood, Künna,künna, Mammut, Inglike, Kutse, Keha, Meie elu.
CD3-el on ka Lumi sädeles ja Ununenud linn.

Plaatidega koos olevas raamatukeses on ka veidi lugemist Ruja kohta.

Edu!

Lauri
Postitatud 2005-08-24 13:39:16. Tsiteeri

Seoses domeenivahetusega tuleb lehele ka hulk uuendusi. Ühe asjana riputan üles ka Roostevaba raamatu [:smile:]...

ago
Postitatud 2005-09-02 12:49:38. Tsiteeri

Lugude kvaliteet ei ole ju probleem, pigem on asi selles, et rariteetsete kogumike väljaandmine ei ole rahaliselt tasuv ettevõtmine, kuna lai kuulajaskond seda ei osta. Mingi hulga võiks ju friikidele välja anda [:think:] Kasvõi läbi neti tellimise peale [:think:] Oleks ju võimalik

atu
Postitatud 2005-09-27 16:11:22. Tsiteeri

ka mina oleks üks neist friikidest ja telliks, kasvõi mitu tükki:)
edu kõigile

tõnis
Postitatud 2005-10-02 16:30:54. Tsiteeri

tahaks teada et kust yltse ruja plaate poest leida võib (äkki mõni interneti kauplus)
ja kas netist kah yltse ruja lugusid saab oleks huvitatud
"tangost" ja "sõbra käest"

Lauri
Postitatud 2005-10-02 16:34:18. Tsiteeri

"Need ei vaata tagasi" kogumikku saab osta näiteks Laseringist (vt. http://lasering.ee/). Mis lood mis plaadil on, saad teada lehe "Albumid" osast või laulu lehelt...

vv
Postitatud 2005-10-04 12:33:55. Tsiteeri

Kodulehele Ruja avaldamatta muusika üles seada oleks tõesti väärt ettevõtmine.Kui see ei õnnestu oleksin ka üks nendest,kes tasu eest vanu kontserdisalvestusi ja avaldamisest välja jäänud materjali oleks valmis salvestama.Eriti huvitab varajane ja proge Ruja.Kindlasti tehti TPI ja Estonia kontserditest salvestusi ja kellelgi on nad ka arvatavasti säilinud aga luba ka fannidele avalikustamiseks ja initsatiiv peaks tulema ikka bandimeestelt.Ärge olge liiga tagasihoidlikud,et salvestised on halva kvaliteediga, must materjal jne...Arvan,et tõsised fannid kuulaks neid rariteete sama hardunult,nagu Nõgisto ise väga ammu,neid luues.
Veel tunnen huvi,kas Rujal ei võiks ka DVD plaanis olla?

ago
Postitatud 2005-11-01 12:01:55. Tsiteeri

Klassikaraadios eetris olnud sarja "Ideaalmaailmad" (kordussaated Vikerraadios) ühe saate teemaks oli "Ruja" LP "Kivi veereb". Vinüülplaadi saamislugu kommenteeris Igor Garšnek.

Üks huvitav fakt jäi meelde. "Meeste laul" on plaadil esitatud Indrek Patte poolt, aga seda olevat kontserditel laulnud ka Urmas Alender. Kas keegi teab kommenteerida, kuidas olid laulud jaotatud Urmase ja Indreku vahel ? Ehk siis oleks õigem püstitada küsimus nii: milliseid laule laulis Indrek ning milliseid Indrekule mõeldud laule aegajalt esitas Urmas ?

LP-l on üks apsakas, mis ka saatesse üle kandus. Nimelt on ümbrisel läinud segi "Pime sõda" ja "Lootuselaul". Nii räägitigi "Pimedast sõjast", aga kuulata lasti hoopis "Lootuselaulu" ja vastupidi [:smile:]

Arni
Postitatud 2005-11-09 20:12:21. Tsiteeri

Kas Ruja venekeelse plaadi laule ka kuskilt muretseda saab? Need on minu Ruja kollektsioonist täielikult puudu ja ma kardan ka, et seda plaati ei anta niipeagi CD-versioonina välja. Paraku suri minu vinüülimängija juba aastaid tagasi ja nüüdseks olen ka kõik oma vinüülid (k.a. Ruja venekeelse plaadi) ära kinkinud:( Seega on ainus variant mp3-d muretseda.

Lauri
Postitatud 2005-11-10 16:10:26. Tsiteeri

RUJA loomingut on ilmunud vaid lehe albumite osas olevatel albumitel ja ka mõningatel Rannapi plaatidel. Muud ei ole ja ilmselt niipea ka ei tule.

R U J A
Postitatud 2005-11-12 02:41:05. Tsiteeri

Ruja plaadiümbrisel "Kivi veereb" oli töepoolest lugude järjekord segi läinud, aga mina mäletan seda, et füüsilisel plaadil on järjekord öige :)
Muusikapäevade salvestised peaksid Etvs mingis osas alles olema,sest Alentsi filmi ja Ruja VHSi tarbeks oli sealt vöetud "Murtud lilled" ja "Teisel pool vett".
Ruja venekeelse plaadi sain mingi 10 aastat peale selle ilmumist mingist suvalisest Kuressaare linna ajalehe putkast, kus selle hinnaks oli 50 senti... Müüja andis selle aga niisama ära:)
Tegelt vöiks köik need olemasolevad ETV salvestised panna üles kasvöi ITVsse. Vaatasin ITV kaudu hiljuti GGG Tartu esinemisi ja see on ka TÄNA vaadates ÜLIKÕVA...vähemasti teatud pölvkonna jaoks on nii GGG, Ruja ... ikkagi oma aja sümbolid :)

Margus Kiis
Postitatud 2005-11-12 13:32:18. Tsiteeri

"Meeste laulu" esitas Alender näiteks Tartu Muusikapäevadel 1987, Patte oli ka laval bäkki laulmas.
"Lumi sädeles" on "korralikul" kujul ilmunud vaid 10 aastat tagasi kassetil "Eesti 70-ndad" või mis ta nimi oli. Rannapi "Varajased laulud" kogumikul on vaid mingi kehv TV-lindistus, stuudiolindistus tehti kas 1975 või 1976 ja klaverit mängis seal juba Kappel ja Alender kordab lõpus ingliskeelset sõna "rain" (vihm") täpselt nagu "Rein, Rein, Rein...". See läks Rannapile nii hinge, et ta seda põnevat laulu korraliku stuudiolindistusele oma kogumikule ei pannud.
Samal 1995 ilmunud kassetil on ka Andromeeda võimas "Suhkust õnne saab" (Andromeeda lindistas ka mitmed Alenderi varajase bändi Shades-Varjud lugusid, nagu näiteks "Varjude revolutsioon", kusjuures kogumikul "Kohtumine Albertiga" on nad ikkagi Varjude nime all), Haaki ballaad "Tiivutu" (ka pole kusagil ilmunud) jmt.

atu
Postitatud 2005-11-29 17:56:38. Tsiteeri

teate, täna juhtusin kuulma Ruja venekeelset "Dokumentideta võõras linnas" venekeelse raadio R4 pealt ja väga kihvt oli. Et nüüd peab seda R4-a rohkem kuulama hakkama-äkki lasevad veel[:think:]

vello
Postitatud 2006-03-17 16:52:53. Tsiteeri

Kas kellelgi Ruja Fännitest on kuskil kassetil selliseid laulu nagu "Kiirendus","Stenka Razin","Tulnukad","Vennaskond","Teekond","Ma tean,et ma tulen kord jälle","Cadõ" need lood nad esitasid Tartu Levimuusikapäevadel88

vello
Postitatud 2006-03-17 16:56:50. Tsiteeri

Minu arust võiks itves olla üleval Ruja Tartu88 muusikapäevad mis te arvate

Ranel
Postitatud 2006-04-29 19:08:21. Tsiteeri

Ruja Tartu X muusikapäevade (1988) LIVE ning ka varasemad võiksid vabalt olla ITVs esindatud.
Tartu päevade salvestiste kohta võib küsida ka J. Kalmuse (AloTV) käest.

Lauri
Postitatud 2006-04-29 20:43:50. Tsiteeri

Pigem võiks siia mõne live salvestuse üles panna.

vello
Postitatud 2006-04-29 21:59:52. Tsiteeri

Ranel kas sa oled juba küsinud Jaan Kalmuse käest

ago
Postitatud 2006-04-29 22:43:05. Tsiteeri

Kummaline, miks neid 1988 aasta muusikapäevadel esitatud lugusid nii kiivalt varjatakse. Jaanus Nõgisto tõrjutus on mõistetav. Tõsine kibestumus. Võimalik argumentatsioon loomingulisest õõnsusest ei ole veenev, kui endal selles veenduda ei lasta. Järelikult on takistajatel midagi karta.... Karta oma argumentide vettpidamatust.

vello
Postitatud 2006-04-29 23:08:02. Tsiteeri

Kas keegi on kuulnud ruja laule aastast 1988 mis nad esitasid levimuusikapäevadel

vastuseks Vellole
Postitatud 2006-04-30 13:01:58. Tsiteeri

Tean kindlalt seda, et Jaan Kalmusel on arhiveeritud vist kõik Tartu 87 Vanemuise saalis toimunud kontserdid koos vahetekstide ja backstage intervjuudega. See sisaldab ka Ruja LIVE-i. Paar-kolm aastat tagasi andis ta lootust ka 1988. a. ning 1989. a salvestiste osas, et ka neid on vöimalik mingil hetkel näha. Peale seda ei ole ma temaga rohkem sel teemal suhelnud

terv,
Ranel

vello
Postitatud 2006-04-30 14:40:16. Tsiteeri

Ruja 87 aasta salvestust on lastud juba Alo-Tvst aga väga olen huvitatud 1988 salvestusest

vello
Postitatud 2006-04-30 14:42:13. Tsiteeri

Ranel kas sa tunned Jaan Kalmust

Pets
Postitatud 2006-04-30 16:38:21. Tsiteeri

CD-l avaldamata lugusid on Rujal väga palju. Näiteks nende 5-plaadilisele kogumikule on pandud paljude lugude puhul ainult kontsertversioonid (stuudioversioonid hallitavad endiselt kusagil keldririiulil).

J.N.
Postitatud 2006-05-03 10:38:20. Tsiteeri

Kogumikul avaldamata jäetud stuudioversioonid (Lumi sädeles, Sügispäev) on tingitud Rein Rannapi vetost - neil versioonidel mängis klaverit Margus Kappel ja Rein ei suutnud sellega leppida. isiklikult pean neid versioone täiuslikuks võrreldes avaldatud kontsertsalvestustega - aga mis sa teed - selle projekti avaldamine oli üldse võimalik vaid konsensuslikul alusel.
Avaldamata jäid ka stuudioversioonid( Ahtumine ja Mis saab sellest loomusevalust?) - kuna kontsertvõtted olid minu arvates interpretatsiooniliselt põnevamad ja veenvamada hoolimata tehnilisest mittetäiuslikkusest.

J.N.
Postitatud 2006-05-03 10:39:44. Tsiteeri

Sellist materjali füüsiliselt ei eksisteeri...

laurila
Postitatud 2006-07-21 02:06:05. Tsiteeri

Rujat võeti vastu hästi.1988. aasta Muusikapäevadel
Tean et Urmas hüppas rahva sekka ja inimesed kes seisid lava ees kandsid teda kätel ja aitasid lava peale tagasi.
Tean et Urmasel olid seljas teksad mille tagumiku koha peale olid tikkitud väiksed punased sirbid ja vasarad[:smile:]

laurila
Postitatud 2006-07-21 02:07:37. Tsiteeri

Nevil Blumbergil oli seal kontserdil seljas nõuka sõjaväe vorm mille värvis mustaks Urmase naine, ta oli tollal bändi kostümeerija.

anne
Postitatud 2006-07-24 12:41:16. Tsiteeri

Tere
Kas keegi teab sellist laulu, millel sõnad algasid nii: Loomariigist sinu südant tuleb otsida...
Kuulsin seda 1974.a. ringis, tudengite seas liikus mingi lint. Urmas Alender laulis, aga mitte koos Rujaga Laulu pealkirja ka ei tea Kindlasti oli selle lindi peal veel Varjude revolutsioon, rohkem ei mäleta.
Kena suve jätku

Margus Kiis
Postitatud 2006-07-24 18:02:49. Tsiteeri

Selle loo pealkiri on "Suhkrust saab õnne" ja selle loo esitajaks on ansambel Andromeeda kusagil aastal 1972 või 73. Autoriks minu teada kitarrist Paap Saarna. Andromeeda esitas paari lugu Varjude repertuaarist, näiteks "Varjude revolutsiooni", mis on Alenderi teisel kogumikul.

Kadi
Postitatud 2008-08-20 11:47:47. Tsiteeri

Tere! Mina ei ole ole iial Rujat esinemas näinud,kuna ei olnud veel maailma tulnud.Ruja muusikaga on mul nüüd järjest tekkinud tugev side,kuid midagi on nagu puudu.Tahaks näha neid esinemas,kas või videost.Näha,kuidas nad laval oli,mis energiat neist tuli,nene hoiakuid jne.Tean,et neil on muusikavideosid,kuid kahjuks mina neist ei ole midagi veel leidnud
.Kas siia leheküljele ei saaks neid üles riputada,sest kindlasti on need ka väärtus omaette.Või on nad ETV või kellegi eraomand ? Minu arvates on peale laulude oluline tunda ka bändi,kes sind mõjutab.Noortele oleks see eriti oluline.Kui kellegil on mingi video,siis äkki oleks nõus ka minuga jagama[:wink:] .loodan et see küsimus/palve sai õigesse kohta üles [:think:]

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-20 12:47:16. Tsiteeri

Kadi, Elioni Digi TV videolaenutuses on film Urmas Alenderist Teisel pool vett. Sealt saad ka lindistada.
http://tv.elion.ee/videolaenutus/filmid.php?name=Teisel+pool+vett&genre=&col=time&order=DESC&sub=&audio=&rows=10&s.x=19&s.y=5

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-20 12:59:50. Tsiteeri

Samuti on üht-teist http://www.youtube.com
Näiteks Ei mullast stuudiosalvestus http://www.youtube.com/watch?v=QS9J06UtF0g

Kadi
Postitatud 2008-08-20 13:50:07. Tsiteeri

Suured tänud Alar,kuid nagu ma vist õieti mõistan ütleb Elion,et peab olema nende klient,mina seda kahjuks ei ole [:sad:] ."Teisel pool vett" tahaksin küll väga kuskilt saada,äkki leidub veel mujalt? Küsin veel,kas seal digi tv saab seda filmi siis ka ära salvestada (informatsioonis nagu seda ei anna ) ?

Kadi
Postitatud 2008-08-20 14:00:04. Tsiteeri

Ja ega Ruja vanasid muusikavideosid ei ole kuskilt saada(neid peaks tõesti ka siia lehele üles panema [:think:] )

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-20 14:46:48. Tsiteeri

Digi TV videolaenutus filme saab salvestada samamoodi nagu kõike, mis telekast tuleb.
Ruja DVD filmi, mis CD komplektiga Need ei vaata tagasi komplektiga kaasas oli, võiks tõepoolest üles panna kas siia või Youtube. Poes DVD-sid enam ei müüda, kuigi CD komplektid on veel poes saadaval.
Uus põlvkond on peale kasvanud.

Tõnu
Postitatud 2008-08-20 15:59:44. Tsiteeri

Hiljuti näitas ETV Peeter Simmi keskpikka lühimängufilmi "Stereo". Üllatuslikult olid selle filmi helikeele autoriteks Margus Kappel ja Jaanus Nõgisto, mistõttu on alust arvata, et filmimuusika valmis Ruja niiöelda Kappeli perioodis. Helikeeles on need progemeeleolud igatahes selgelt äratuntavad. Seega võib "Stereo" muusika olla niiöelda Kappeli perioodi üks unustatumaid kõrvalsaadusi.

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-20 16:17:07. Tsiteeri

Leidsin Ruja telesalvestused https://www.etvpluss.ee/otsing.aspx?q=Ruja

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-20 17:34:22. Tsiteeri

Ups, minu viga!
1999 ei antud ju koos kogumikuga Need ei vaata tagasi mitte DVD vaid VHS, mis kandis nime Rujavisioon.
Seda ma mõtlesingi, kui rääkisin Ruja DVDst.
Olin öösel Öölaulupeol ja pole siiamaani magama saanud.
Sellest ka mälunõrkus.

Kadi
Postitatud 2008-08-20 18:16:31. Tsiteeri

Osalesin ka Öölaulupeol ning pean tunnistama,et pidi kahjuks pettuma,kuna läksin ootusega kuulda seal ka Ruja loomingut( natukse tegi muidugi tasa "Arkaadia teel" kuulmine").

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-20 19:05:50. Tsiteeri

Ruja loomingust kõlas Rahu.
Parem oleks muidugi olnud, kui oleks kõlanud mõni ismaaline laul. Eesti muld ja eesti süda näiteks

Lauri
Postitatud 2008-08-20 19:09:41. Tsiteeri

ETVst RUJA salvestusi saab minuteada vaid kõva raha eest. Sellegi poolest käis minu käest mingil hetkel päris palju videomaterjali läbi, nii Urmase ja Ricky Delin'i Eesti külastusest kui ka mingi RUJA Linnahalli '88 aasta salvestus - asi algas seejuures vägagi mõnusalt ja Zepilikult...

Lauri
Postitatud 2008-08-20 19:10:56. Tsiteeri

Ruja loomingust kõlas Rahu.
Parem oleks muidugi olnud, kui oleks kõlanud mõni ismaaline laul. Eesti muld ja eesti süda näiteks

Kõlas ka "Laul surnud linnust".

Kadi
Postitatud 2008-08-20 19:20:50. Tsiteeri

Tõsi,Liisi Koiksoni esituses oli, kuid see jäi nõrgaks[:sad:]

Kadi
Postitatud 2008-08-28 08:36:00. Tsiteeri

Muusikalis kõlas laul "Raagus sõnad",kuid albumitelt( "Need ei vaata tagasi" ) ma seda ei leia,ka kuskult mujalt otsides mitte.Kas keegi valgustaks mind palun,et mis selle lauluga on[:think:] Lisaks tunnen huvi muusika,salvestuste,fotode,arvustuste jne.vastu mis on seotud "Protsesiga" (ja ma tean,sellest on all juba juttu-masendav,et midagi tõesti enam ei ole ),"Johnny" ja teiste Ruja teatritükkide vastu.Kas tõesti jäävad sellise fenomenaalse bändi osad tegemised legendiks? Ma tõesti ei tea,kas see on hea või halb... Minu põlvkonnal on niigi vähe infot nende kohta.

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-28 09:09:51. Tsiteeri

Rein Rannapil on kogumik Varajased laulud, kus on Ruja lugusid, mida Ruja kogumikul ei ole.
Kogumikul Varajased laulud on ka tema kantaadid "Ilus on maa" ja "Sõõm õhku" Urmas Alenderi esituses, mis on eesti rockmuusika pärliteks.
Rannapi ansamblid Noor-Eesti, solistiks Tajo Kadajas ja Hõim, solistiks Peeter Volkonski. Sellel kogumikul on kõik Rannapi tuntumad lood, sh. ka Raagus sõnad.
http://www.lasering.ee/index.php?make=item_show&toote_id=6505

Koostöös Maarja-Liis Ilusaga andis Rein Rannap välja "Läbi jäätunud klaasi", kus on samuti Ruja lugusid ja Rannapi tuntud laule, sh. Raagus sõnad.
http://www.lasering.ee/index.php?make=item_show&toote_id=16747

Teised Rannapi plaadid
http://www.lasering.ee/index.php?make=search_item&PHPSESSID=&search=&db%5Btext%5D=Rannap&x=12&y=4

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-28 09:46:41. Tsiteeri

Muide, Raagus sõnad pole Ruja repertuaaris kunagi olnud, sest see on loodud naishäälele.
Lauluga Raagus sõnad on umbes samasugune lugu nagu inetu pardipojaga.
Arne Oidi juhtimisel korraldatud lauluvõistlused võitis Rannap imelapsena neljal korral, neist kolm kolmel aastal järjest. Võisteldes eesti toonaste tunnustatud heliloojatega, olles ise veel koolipoiss.
1971 ja 1973 võitis ta oma lauludega Tippmeloodia aastase lauluvõistluse lõppkontserdi (Sa tule nüüd; Mis küll saab), ja 1974 ja 1975 Aastalõpu Võistluskontserdi (Keegi tulla võib; Sinu hääl).
Neid lugusid enam ei laulda ega mäletata.
Raagus sõnad tookord läbi ei löönud, aga seda laulu mäletavad kõik.

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-28 11:44:58. Tsiteeri

Tõstsin eile kirjutatud repliigi teemast "1 tundmatu laul" siia, ning seal teemas võib repliigi ära kustutada. Probleem ei puuduta ju mitte ainult ühte laulu vaid kogu Ruja seni avaldamata loomingut.

Põhjarannikule antud intervjuus vastas Jaanus Nõgisto küsimusele:
Pärast "Ruja" etendust on kindlasti oodata seda, et paljud neist, kel kunagi polnud võimalust teie kontserdil käia, sest nad lihtsalt sündisid hiljem, hakkavad otsima helikandjaid Ruja muusikaga...
See seltskond on olemas ja peab muide oma kulu ja kirjadega veebisaiti www.ruja.ee, kus on üleval "Roostevaba raamat", mitmed biograafiad, andmed, väga ulatuslik fotogalerii ja kus on korralik foorum. Seda saiti peavad üleval 15-17aastased inimesed ja see sait on toiminud juba kolm aastat! Ma ei näe praegu küll erilist vajadust lisada sinna mingisuguseid halvakvaliteedilisi kontsertvõtteid - nagu Led Zeppelinist või Yesist liigub veebilehtedel üle ilma. Aga need on meil olemas ja võib-olla me mingil hetkel ja mingil väga heal põhjusel peame vajalikuks veel midagi avaldada, aga ma ei ole selles praegu kindel ja me pole seda ka arutanud".
http://www.pohjarannik.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=8548

Hea Jaanus, kui Sa juhtud seda foorumit lugema, siis on üks hea põhjus avaldada Ruja saidil kõik, mis Ruja loomingust alles on. Indigo lasteks nimetatud põlvkonnal on huvi Ruja vastu vast isegi suurem, kui sellel põlvkonnal, kes avastas Ruja 1981 aastal.
Indigo laste huvi ise on ju fenomenaalne. Nad pole näinud mitte ühtegi Ruja kontserti, kuid tunnevad huvi isegi kontsertlindistuste vastu.
Kvaliteedist suurem väärtus on see, et avaldamata lugu on tõeline rariteet ning kannab vaimsust, mida ei riku mitte ükski helindilt kostuv krõps.

Kadi
Postitatud 2008-08-28 14:54:38. Tsiteeri

Jällegi,ei ole kindel kas tekst läheb õigesse kohta[:think:] Küsimus oleks,kas Rujal oli mingi oma logo/ märk/ tähis ka olemas ?

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-28 15:20:05. Tsiteeri

Ruja logod muutusid läbi eri perioodide.
Neist kõige kihvtim on kujutatud 1981 vinüülil, millel kujutatud logoga T särgist oli "Rujas" vilksamisi juttu.

Kadi
Postitatud 2008-08-28 15:30:59. Tsiteeri

Ja siin vist seda kuskil üleval ei ole...

Alar Sudak
Postitatud 2008-08-28 16:13:40. Tsiteeri

Nagu näha, ei ole.

Robert
Postitatud 2008-12-28 21:47:37. Tsiteeri

Tere!

Minul on küsimus videofilmi "Teisel pool vett" asjus. Üsnagi filmi alguses, kui Rannap kõneles oma kunagisest soovitusest Urmasel minna lavakasse, kartes sõjaväekohustuse ilmnemist, hakkas kõlama üks huvitav lugu. Üleni valgesse riietatud inimesed (s.h. (vist) ka Alender), matkimas vikatiga niitmist, laulsid üht laulu, milles olid fraasid "kus ta siis on, meie...", "laulusid siia ei too". Oskab keegi öelda/kontrollida, mis lauluga on tegu? See võis vabalt olla ka lavaka kursuse mingisugune Rujast sõltumatu etteaste, aga kummitama on jäänud see laul.

P.S. See laul kõlab kuidagi väga "ülovinterliku" koorilauluna - sügavale minevad meloodilised "langused", kindlasti mingid kirikumuusikalised elemendid jms.

Suured tänud, kes vastata oskab!

Margus Kiis
Postitatud 2008-12-30 02:59:32. Tsiteeri

Niipalju kui mina tean, on tegemist lauluga Alenderi lennu (mille number ei tule kohe meelde) (tõenäoliselt) diplomilavastusega mille pealkiri vist oli "Me otsime Vargamäed" ja millele Alender kirjutas vähemalt osa lauludest.

Ultra2005
Postitatud 2009-04-01 21:55:09. Tsiteeri

Pidin olude sunnil need Ruja lood ümber tegema. Selgus et arvutis töötlemise käigus salvestasin stereo heliga ripitud lood monoks peale töötlust. Seega salvestasin uuesti kõik lood arvutisse ning mulle endale tundub et nad on nüüd paremas seisus. Lisasin vene´keelse LP pealt veel enamus lood juurde + veel mõned unustusehõlma vajunud lood teistelt esitajatelt. Nii et kellel huvi see saab uue paki lugudega kätte sellelt aadressilt. http://www.zshare.net/download/5794365873d778d7/
Kommentaarid on teretulnud.

1. Ruja - Kinogorod (3:05)
2. Ruja - Kus on see mees (3:43)
3. Ruja - Lapsena televisioonis (2:53)
4. Ruja - Lebedinaya Pesnya (3:58)
5. Ruja - Predchuvstvie Zimy (2:47)
6. Ruja - Pust Budet Vsyo (3:16)
7. Ruja - Siin oled sündinud (4:51)
8. Ruja - Sorvannye Tsvety (3:12)
9. Ruja - Svetly Kray (2:16)
10. Ruja - To Mr Lennon (3:38)
11. Ruja - V Chuzhom Gorode (3:12)
12. Ruja - Valguse maastikud (2:19)
13. Urmas Alender & Kaseke - Sõbra Käsi (4:31)
14. Agape - Grungemees (3:20)
15. Armaada - Kõrvakiil (4:15)
16. Hübriid - Tõus ja mõõn (3:38)
17. Ruja - Inimene õpib (4:17)
18. Krahv Ferzen - Keskööl (4:08)
19. Krahv Ferzen - Libahunt (4:22)
20. Krahv Ferzen - Metsajärve Saladus (4:43)
21. Ruja - Groza (3:29)
22. Ruja - Budet Svet (3:27)
23. Ruja - Deti Solntsa (3:59)
24. Ruja - Eile nägin ma eestimaad (1:52)

Lisasin sinna juurde Krahv Ferzeni 3 lugu mille suutsin kunagi Erki Adamsoni mitmeid kordi kopeeritud MC-lt salvestada. Kvaliteet on tunduvalt kannatada saanud aga kahjuks pidi nende lugudega olema nii et stuudiolindid on kadunud ning originaalne MC samuti. Ruja lugude Bitrate sai 320 seega on see pakk üsna suure mahuline.

NB! Sama jutt sai juba ammu kajastust mu enda püstitatud teemas - miks on osad Ruja Laulud Kättesaamatud. Aga tundus et siia sobib see teema paremini :)

Kulno
Postitatud 2009-04-02 07:51:28. Tsiteeri

Suur tänu nähtud vaeva eest ja teistele huvilistele jagamise eest !

ago
Postitatud 2009-04-15 22:58:29. Tsiteeri

Tartu Muusikapäevade kodulehekülje 1982 aasta videoteegis on Ruja lugu "Läänemere lained" http://www.musapaevad.ee/index.php?sisu=tekst&mid=203&lang=est

Kaisi
Postitatud 2009-07-03 22:21:01. Tsiteeri

Avastasin Youtube'st Ruja Liblikalaulu, mida seal pole olnud. Kommentaariks küll tabavalt "Lo-Fi" :), aga rariteet ikkagi. Tajo esituses tuleb minu arvates Rannapi ilus meloodia paremini välja, kuid Ruja variant on huvitav, arvestades ka selle (eeldatavalt) suhteliselt varajast lindistuse aega. Äkki keegi targem lisab midagi.

Vello
Postitatud 2009-07-04 22:55:30. Tsiteeri

See laul,mille pealkirja täpselt ei tea,esitati vist 1974 aasta talvel ER keskööprogrammis koos "Noore fotograafi uppumisega".Mõlemad laulud olid kontserdilt salvestatud,võimalik ,et kontsert toimus Kääriku spordihoones.Meenub veel Ornamendi "Meie teisikute" kontsert variant,mis võis olla ka samast saatest.Ehk keegi teab täpsemalt?

V. L.
Postitatud 2009-07-07 21:33:01. Tsiteeri

See laul,mille pealkirja täpselt ei tea,esitati vist 1974 aasta talvel ER keskööprogrammis koos "Noore fotograafi uppumisega".Mõlemad laulud olid kontserdilt salvestatud,võimalik ,et kontsert toimus Kääriku spordihoones.

Ise olen kogu elu arvanud, et need pärinevad "Vikerklubi" avalikult salvestuselt Eesti Raadio Valges saalist, sest lindil eelneb jupp Psycho lugu, mis lõpeb Pihlamäe vastavasisulise lausumisega.

ago
Postitatud 2010-10-15 15:10:40. Tsiteeri

Ruja venekeelset LPd "????? ????? ???" 1987 on võimalik hankida aadressilt:
http://rujaland.narod.ru/ruja.htm

ago
Postitatud 2010-10-15 15:12:36. Tsiteeri

Ruja venekeelset LPd "????? ????? ???" 1987 on võimalik hankida aadressilt:
http://rujaland.narod.ru/ruja.htm

Ruja venekeelne LP "Pust budet vjo" 1987

ago
Postitatud 2010-10-15 15:27:25. Tsiteeri

RUJA "Sa olid naine"
Muusika S.P. Gulliver. Sõnad Ivan Makarov. Videos kasutatava Ruja foto autor Ivan Makarov.

http://www.youtube.com/user/raadiusEST#p/u/1/qupevYoHHNQ

Selle tundmatu laulu kohta on Ivan Makarov kirjutanud järgneva kommentaari:

See Ruja tempokas lugu on avalikkusele praktiliselt tundmatu ja on säilinud vaid tänu lindimakile Majak ja väiksele mustvalgele telekale Rekord... Mingil hetkel sain ma aru, et Jaanus Nõgistol on seoses minu isikuga mingi probleem. Olen alati austanud ja imetlenud teda kui äärmiselt eredat isiksust ja muusikut. Aga tollal ei saanud ma lasta end häirida, kuna olime Urmasega juba aastaid lähedased sõbrad ja ma ei näinud põhjust, miks oleksime me pidanud koostööst loobuma. Käisime tihedalt läbi, ka Ruja bassimehe S.P.Gulliveriga, tegime lugusid -- Slavka muusika, minu tekst. Tuntuim oli ehk Urmas Alenderi soololugu "Üle helkleva vee" (soolot mängis hõbedaste sõrmedega kitarrist Raul Jaanson). Mingil hetkel ütles Slavka, et meie uut laulu "Sa olid naine" ei julge ta Rujale pakkuda, kuna Jaanus hakkab kohe uurima, kelle tekst see on. Ja kui saab teada, et Ivani oma, siis see ei lähe mitte. Aga lugu oli lööv, läks töösse ja esitati Ruja poolt ka Linnahalli kontserdil, mille kandis üle ETV. Üllatusin, kui nägin all jooksnud subtiitrites, et "Sa olid naine" teksti olevat kirjutanud Tõnu Trubetsky. Küsisin Slavkalt, milles asi. Ta vastas, et kui Nõgisto kuulis lugu, siis esimese asjana küsiski: kelle tekst see on? Slavka suurest hirmust vastas, et... Trubetsky oma, et Nõkat haneks tõmmata. Nõgisto kohe kiitiski -- no näed, kui hea tekst. "Kuid ma lõpuks ütlesin talle tõe välja" -- väitis S.P. Gulliver. Arvasin seega, et asi on ära klaaritud. Kuid mõne aja mööduses nägin jälle seda klippi telekast, Trubetsky nimi ilusti all. Viskas kopsu üle maksa ja pöördusin autorikaitsesse, et teada saada, kas on ikka minu tekst. Nad uurisid asja ja saatsid siis mulle edasi režissööri Jaanus Nõgisto vastuse: kuna tiitrite muutmine on tülikas ja kallis, siis seda ei tehta, kuid tema isiklikult lubab, et antud videomaterjali ei näidata enam kunagi. Sisuliselt tähendas see seda, et laul keelati ikkagi ära. Muidu oli hea esitada, aga siis äkki selgus, et sõnade autor on Makarov. Aga tore on, et veel 1987 aastal suutsime me Slavkaga ette näha, et meie ellu murravad ükskord sisse matikurutarid, lubjaviljasaared ja muud vigased pruudid kollastest lehtedest. Mis aga puutub Tõnu Trubetskisse, kellele minu laulusõnade autorlus omistati, siis ei ole mul enam midagi tema nime seostamise vastu selle lauluga. Olgu see talle endale pühendatud pärast tema kihlust suure ja rikka parteiga.

nevil
Postitatud 2010-10-16 16:17:52. Tsiteeri

Niipalju kui mina tean, on tegemist lauluga Alenderi lennu (mille number ei tule kohe meelde) (tõenäoliselt) diplomilavastusega mille pealkiri vist oli "Me otsime Vargamäed" ja millele Alender kirjutas vähemalt osa lauludest.

http://vikerraadio.err.ee/saade/eesti_lugu/arhiiv/2009/11

Eelmainitud lugu on etenduse salvestuses 18:09.

J.N. to ago
Postitatud 2010-10-18 13:38:19. Tsiteeri

Ma mäletan jah seda kammi S.P. Gulliveri looga "Sa olid naine". Kõigi selleaegse (1985- 1988)RUJA lugudekirjutajate ideed läbisid väga intensiivse ajurünnaku nii seade kui ideoloogia küsimustes enne kui asi nii-öelda käiku läks.
Ivan Makarov jah, polnud minu poolt just palavalt armastatud poeet... selle loo puhul häiris mind raskelt selline parastav ja põlglik suhe loo naiskangelasse. Minule naised üldjoontes meeldivad ja
ma ei suuda ette kujutada, et keegi laulab isegi nn "allakäinud naisest" põlglikul, hukkamõistval ja ülbel toonil. Paraku see just nii oli. See ei ole rock & roll - see on mingi sovjeedimoraali ja võltsi
kõlbluse ristsugutis. Slavka on kirjutanud mitu head lugu - Lootuse laul ja Õhtulaul on esimesed, mis meelde tulevad - see Juri Altovi "tellimustöö" - ei läinud üles, tekitas minus rsket tülgastust ja minu poolt produtseeritud telesaates, mis pole säilinud - see kindlasti kasutamist ei leidnud. Trubetskid ja tiitrid ja "ärakeelamine" on Ivani mälu vingerpuss...

V. L.
Postitatud 2010-11-18 23:20:56. Tsiteeri

... võimalik, et kontsert toimus Kääriku spordihoones.
Meenub veel Ornamendi "Meie teisikute" kontsertvariant, mis võis olla ka samast saatest. Ehk keegi teab täpsemalt?

Õnnestus vahepeal mälu värskendada.
Tõepoolest oli selle "Vikerklubi" jaoks sõidetud Käärikule salvestama.
Kahjuks samas saates Ornamenti ei olnud.

margus kiis
Postitatud 2011-02-04 01:21:11. Tsiteeri

Hmm. samas see "Sa olid naine" on ju kusagilt lindistatud ja vägagi tõenäoliselt just telesaatest. Mikriga laivilt kohe kindlasti mitte.

ago
Postitatud 2014-08-21 23:28:03. Tsiteeri

"Ruja stuudiotund" 1988 ERR arhiivis
http://arhiiv.err.ee/vaata/ruja-stuudiotund

V. L
Postitatud 2014-12-28 12:21:25. Tsiteeri

18. Totaalne mehaanika (Nõgisto- ära keelatud aastavahetuse
saates ETV-s)

Nüüd siis lõpuks ometi ka ametlikult avaldatud @23:20

http://arhiiv.err.ee/guid/20140903141443001000300112290E2BA238B440000004436B00000D0F019765

Vasta & Uus teema