Hüppa sisu juurde

RUJA - Teisel pool vett

Sõnad

Ma kuulsin Sa hüüdsid
mind teisel pool vett.
Su hääl oli nukker ja hell.

Ma kuulsin, ma seisma
jäin teisel pool vett.
Ei silda, ei paatigi sel.

Sa hüüad, Sa hüüad,
mind teisel pool vett,
vangi mind võttis Su hääl.

Nüüd jooksen ja ahastan
teisel pool vett,
ei parvegi lainete pääl.

Nii palju on vett, et otsa ei näe,
ja ujudes lõppeks mul jaks.
Kui ujuksid vastu ja haaraksid käe,
las põhja siis vajuks me kaks.

Aga ei, aga ei,
Sul teisel pool vett,
on aru ja mõistus veel peas.

Ja ei, ja ei,
mul teisel pool vett,
on aru ja mõistus veel peas.

Nii palju on vett, et otsa ei näe,
ja ujudes lõppeks mul jaks.
Kui ujuksid vastu ja haaraksid käe,
las põhja siis vajuks me kaks.

Ma hüüan, Sa hüüad,
nii teisel pool vett,
ja paati ei seleta silm.

Nii seisame, teine,
teisel pool vett,
kuni pimedaks läeb maailm.

Üldinfo  
Esitaja: RUJA
Pealkiri: Teisel pool vett
Valmimise aasta: 1986
Autor(id): Urmas Alender
Sõnade autor(id): Lehte Hainsalu
Album: Need ei vaata tagasi, Sildade põletajad
Väjalaskeaasta: 1999
Loo nr: 7
Loo pikkus: 3:16
Album: Must lind
Väjalaskeaasta: 1994
Loo nr: 2

Kommentaarid

salastatud:

heal laul :)

Sandra:

Kui kuulsin seda laulu mõni päev tagasi esimest korda, sai see kohe mu lemmikuks! Austus Urmas Alendrile.

jaak:

toob pisara silma kuna ta ise suri uppudes

Anu:

külmavärinad tulevad peale...

Gerda:

See laul puudutab mu sydant.
Iga kord muudab millegi mu sees ja mu väikeses oma maailmas ilusamaks ja paremaks :)

salastatud:

jah see laul kõlas ka mu tuttava matustel samuti uppus ja ei osanud ujuda

Lihtsalt Maria:

Eriti kurb on asja juures see, et Alener nagu oleks teadnud, et upub. Tegelikult on see lihtsalt kokkusattumus, et kirjutada selline laul ja uppuda, vajuda igavesse unnne, sügaval mere põhjas. Liiga kurb, et olla tõsi.

kerli:

mul on kodus ruja plaat ja olen seda koruvalt kuulanud, aga alati on jäänud see lugu mulle kahe silma vahele. polnud kuulanud sõnu, aga üks päev oli teisiti ja nüüd kummitab see lugu mind kogu aeg. olen suur Alendri laulude austaja.

HeiX 33:

Urmas teadis mis ootab Teda ees, meie seda ju ei tea !+

Lauri:

Alender rääkiski koguaeg, et ta upub...

Enna:

Vot see on hea laul.Lugu,mis kohe alguses võttis mul pisara silmanurka. Jaa,seda Urmas rääkis,et ta upub.Kahju..

ints:

Urmas oli, on ja jääb parimaks....teised eesti artistid jäävad enamasti ta varju....mõnda ei kutsukski artistiks....Urmas oli artist..

Martin:

müstiline laul veel müstilisemalt mehelt....tõsiselt hea!

ants:

hea laul

Marian:

Kas on tõsi kuuldus, et selle teksti kirjutas hoopiski Lehte Hainsalu? Selline info leidus kusagil ajakirjanduses, kuid ma pole ise seda järgi kontrollinud, kuigi see on üsna põnev teema..

XXXX:

tõesti hea lugu!tore on teada et peale enda on veel nii palju inimesi kes sügavalt austavad urmas alenderit ja tema loomingut!

Margus Kiis:

Selle laulu teksti autor ON Lehte Hainsalu. Kirjutas selle kusagil 80-ndate algul ja motiiviks intriigid Kirjanike Liidus.

kristi:

kuidas saab selles nii kindel olla?Ja miks on siis kogu aeg räägitud et see on Alendri laul?No muidugi võib see nii olla aga kohe üldse ei tahaks uskuda!

Margus Kiis:

See lugu ilmus esimest korda plaadil "Pust budjet vse" aga ainukese eestikeelse loona. Ja seal on teksti autorina kirjas Lehte Hainsalu -- seega on nii kirjas ka ametlikes dokumentides. Kahjuks ma pole suur luulehuviline, seega pole vaevunud Lehte luulekogusid läbi lappama aga kindlasti on ta kusagil sees. Aga mäletan ise raadiosaadet, kus Hainsalu rääkis, et kirjutas selle luuletuse, kui tuli jälle mingilt koosolekult koju ja mõtles, et kuidas küll inimeste vahele on sellised veelahkmed tekkinud jne. Ja kirjutas siis selle luuletuse ning see sai mingisse kogusse. Ja siis 1985 oma üllatuseks raadios kuulis, et Alender laulab seda teksti.

Margus Kiis:

Võib-olla on siin segadust tekitanud asjaolu, et laulu "Sõbra käsi" tekst on meeleolult natuke sarnane ("Ma tean su unelmad mu hävitavad kord/ siin seisan ihuüksi, ümber laiub kõrb/ ei jõua allikani, kuidas ka ei püüa") ja selle on tõesti kirjutanud Alender ise. Kusjuures Ruja reggae-variant ei tundu nii õnnestunud, kui Alender & Kasekese 1983 Tartu Muusikapäevadel esitatud lüürilisem versioon, mida saab kuulata vist Eeti Pop IV plaadil.

Tanel:

Laul on tõesti hea. Alender on geenius ikka omal alal.

Ruja Fänn:

leemik ruja laul, ausalt see on nagu tema nooruses lauldud laul mis läks kokku tema saatusega, mega!

to margus kiis:

See "ebaõnnestunud" reggae variant Sõbra käsi nimelisest laulust - oli piisavalt hea - olemaks mitmeid kuid tolleaegsetes edetabelites esimene. Erinevalt haltuurast Kasekesega, mida ei teadnud keegi ei siis ega hiljem.

Margus Kiis:

Ma ei kirjutanud et "ebaõnnestunud" (sorry, Nõks) aga mulle tundub laul suht melanhoolne aga reggae-rütm seotub mulle rohkem nalja ja lõbuga. Selles mõttes. "Haltuura" Kasekesega (ega 1983 vist Alenderi palju muid võimalusi vist polnud?) oli küll jah selline laisk liibukas aga läks loo melanhooliaga rohkem kokku. Minu meelest.

J.N. Led R:

... ei kirjutanud mina seda kommi.
Reggae ei ole ei naljakas, lõbus ega midagi muud kui lihtsalt rütmifiguur. Vähemalt eurooplasele. Police väga kurvad või midagi sellist lood - nagu Roxanne, Bed too big without You, aga ka Message in the botte - on sama reggaed kui Sõbra käsi...
Ka Bob Marley lood on valdavalt kurvavõitu, või mis?

Tajo:

Suur tänu Margusele selle väga olulise Ruja laulu teksti autori täpsustamise eest. Kontrollisin ka EAÜ-st asja üle ja vastus tuli, et selle teksti autor on Lehte Sööt (Lehte Hainsalu).

kati:

v2ga hea laul..

heidi:

ohh, kui leiaks vaid kusagilt klaverinoodid :(

taivo:

nii kurb ,et ta ise estonia uppudes surma sai pisarad tulevad silma

boa:

see on superlugu - urmas oli eesti "FREDY MERCURY" müts maha tema ees. ei ole vahet kelle sõnad kelle viis - ALENDER oli eesti tipp ja jääb ka selleks

evely:

see on lihtsalt supper lugu.
tekitab sellise tunde mida ei saa kirjeldada lihtsalt.
ja urmas alender rääkis koguaeg et ta sureb meres ja uppub ;(

kadri:

See laul on väga liigutav ja väga hea vaheldus tümakale, minu lemmik ;)

reix:

ennustas enda tuleviku ette, väga kõva laul

m:

Ma kuulsin seda lugu enne Estonia katastroofi ja siis see juhtus... mul tuli esimese asjana see laul meelde, kui Estonia hukust kuulsin. Olin siis 9aastane. Siis sain teada, et Alender ka hukkus. Väga kurb ja kummaline. Ta oli üks mu lemmikuid, kuigi olin nii väike .

Janely:

nii kohutavalt kurb on kuulata... aga muidugi VÄGA HEA laul

mälestuskilluke ja küsimus:

Käisin 1988 aasta muusikapäevade raamides toimunud vabaõhukontserdil Tähtvere lauluväljakul.Väga ähmaselt on meelde jäänud,et Ruja esitas tookord muuhulgas Stenka Razini-nimelise loo.Internetis pole aga selle kohta ainsatki viidet. Kitarri mängis tookord Blumberg.Urmase sõnum oli umbes seesugune-Stenka Razin,su töö jäi pooleli,oleks vaja veel mitmeid seltsimehi ära koristada.Võib oletada,et paar aastat varem oleks Alender säärase teksti eest kinni pandud. "Teisel pool vett" on saanud kultuslooks,seepärast meeldib ta mulle vähem,kui paljud teised Ruja lood. Piinlik tunnistada,aga nii see on.

Tajo:

Minul on see Stenka Razin kasseti peal olema.

Rait:

Teisel pool vett kus seda filmi näha saab?

Margus Kiis:

"Teisel pool vett" ilmus esmakordselt Lehte Hainsalu luulekogumikus "Laps tahab klassi kammitsaist lahti" aastal 1984.

Ott:

sündisin samal päeval kui ta estonia põhja läks , ja Alender oli laevas , kahju temast :S

kratt:

ausalt öelda,enne samanimelise lavastuse nägemist ei olnudki ma võimeöine seda lugu kuulama:nii kurb ja tuletas alendri õnnetut saatust meelde.

Tony:

...Väga prohvetlik lugu...

sten:

Alender teadis et upub. Ta kogu aeg rääkis et ta upub.ja seda laulis ta siis kui oli estonia laeval. AGA RUJA elagu edasi oma ilusate lauludega.!!!

jah:

kuni pimedaks läeb maailma ta teadi et ta upub elagu Ruja

Kristina:

Võibolla kutsus oma saatuse ise esile. Õnnetu lõpp. Minu vanaisa uppus samuti, kartes ise kogu elu vett. See lugu on üks parimaid Eesti loomingus üldse läbi aegade. Tema tütrekesest Yoko st ja teistest pereliikmetest on samuti kahju. Austus tervele perekonnale!

Marko:

HEA LUGU

Stass :):

Selliset nagu Urmas alender oli lihtsalt võiks rohkem olla ja see tema surm ta laulis oma laulutes ja ta teadis juba oma surma ettte

Anita:

Alender oli viisi autor, aga sõnade autor oli Lehte Hainsalu. See laul läheb iga kord hinge, kui seda kuulan, sest see on nii ilus ja samas nii tõsine laul: räägib Alenderi kurvast saatusest. Aga inimest tuleb mäletada selle eest, mida ta teinud on, mitte selle järgi, mis tal tegemata on jäänud. Alenderi looming on kõik väga ilus ja hea, isegi kui ta pole autor. Ega inimene ei pea olema mingi laulu autor, kui ta suudab teha laulu väga ilusaks ja anda laulule väärt maine. Suur austus Alenderi ja Ruja ees.

Triin:

See on väga ilus laul, aga kas keegi teab kus saab selle noote et klaveril mängida

Vambola:

Saatus oli sulle ette andnud teekonna.

miks:

Miks siin on valed sõnad? Alender laulis "kui ujuksid vastu ja annaksid käe - Kas põhja siis vajuks me kaks?"

küsimus:

Loo autoriks on siin pandud Urmas Alender ja ma eeldan, et selle allapeetakse silmas, et ta on viisi autor? Kas süntesaatori/klahvpillide osa autoriks on Igor Garšnek?

tere:

Kuna ma olen märganud, et Jaanus aeg ajalt vastab, siis igaks juhuks küsin :D.Nimelt, kas sellel oli mingi kindel põhjus miks lugu "teisel pool vett" albumilt "kivi veereb" välja jäi? Ma eeldan, et see oli ju selleks hetkeks juba salvestatud.Lisaks pakuks muidugi huvi, et mille põhjal üldse / või kelle otsusena "kivi veereb" plaadi peale lood valiti? Miks mitte "Luigelaul" ? Õhtulaul? Dokumentideta võõras linnas?.Ma nutma ei hakka kui keegi ei viitsi vastata, lihtsalt puhas huvi.

Lisa kommentaar